Wygraj staż w Parlamencie Europejskim

Znasz angielski? Wygraj płatny staż w Parlamencie Europejskim!

Przed nami ostatnie dwa tygodnie na nadsyłanie zgłoszeń do konkursu “Starcie Tytanów”!

To nieistotne czy jesteś studentem filologii angielskiej, europeistyki, filozofii czy automatyki i robotyki – pytamy, czy dobrze znasz angielski. Jeżeli oprócz tego jesteś odważny, twoim konikiem są języki obce i poszukujesz pomysłu na siebie i swoją – zbliżającą się wielkimi krokami – zawodową przyszłość, to mamy coś dla Ciebie! Organizując konkurs “Pokaż Język: Starcie Tytanów” europosłanka Danuta Jazłowiecka we współpracy z Politechniką Opolską już po raz czwarty daje możliwość studentom i niedawnym absolwentom sprawdzenia się w roli tłumacza i wygrania stażu w Parlamencie Europejskim.

Laureaci pierwszych trzech miejsc wygrają miesięczny staż w Parlamencie Europejskim, zaś zdobywcy 4. i 5. miejsca staże w opolskim biurze Europosłanki. Pozostali uczestnicy finału (zajmujący miejsca od 6. do 10.) wygrają zaproszenie na wyjazd studyjny do Brukseli!

Dla kogo dokładnie jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów (do 2 lat po zakończeniu nauki) uczelni wyższych w województwie opolskim i województwie dolnośląskim oraz studentów i absolwentów innych uczelni, pochodzących z województwa opolskiego. Konieczna jest biegła znajomość języka angielskiego, a także znajomość dodatkowego języka, który jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Znajomość drugiego języka nie będzie przedmiotem konkursu i zostanie zweryfikowana jedynie przez przedstawienie kserokopii certyfikatu, oceny na dyplomie, w indeksie lub na świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej.

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
Zgłosić swój udział w konkursie można na dwa sposoby:
• wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres konkurs@jazlowiecka.pl lub
• dzwoniąc pod nr telefonu: 77 453 10 38 i podając swoje dane.

Kiedy wszystko się wydarzy?
• Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 22 stycznia 2016 r. (piątek) do godziny 23:59!
• Eliminacje odbędą się w piątek 29 stycznia 2016 r.
• Ogłoszenie wyników eliminacji i wskazanie nazwisk osób, które dostały się do finału nastąpi najpóźniej 8 lutego 2016 r. (poniedziałek).
• Wielki finał Starcia Tytanów odbędzie się w poniedziałek 15 lutego 2016 r.

Na czym polega konkurs?
“Starcie Tytanów” podzielone jest na dwa etapy – eliminacje i finał. W pierwszym z nich, zadaniem uczestników będzie pisemne przetłumaczenie krótkich tekstów z języka angielskiego na polski i na odwrót. Dziesięciu uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie w eliminacjach, weźmie udział w finale, który polegać będzie na zmierzeniu się z prawdziwym symultanicznym tłumaczeniem wystąpienia europosłanki Danuty Jazłowieckiej – dokładnie tak jak w Parlamencie Europejskim podczas sesji plenarnej!

plakat PJ Starcie Tytanów

www.jazlowiecka.pl/1186/25/zostan-jezykowym-tytanem-i-wyjedz-na-staz-do-parlamentu-europejskiego.html