Studiuj równolegle dwa kierunki

Serdecznie zapraszamy na Inaugurację nowego roku akademickiego, która odbędzie się w Wyższej Szkole Prawa w październiku. Czytaj dalej

Praktyki absolwenckie w Ministerstwie Sprawiedliwości

Informujemy, że zostały wolne miejsca na praktykę absolwencką w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej w Brukseli.

Wszystkie potrzebne informacje można odnaleźć po kliknięciu w link.

traffic sign

Stresujesz się rozmową kwalifikacyjną po angielsku?

Czy znasz już najczęściej zadawane pytania na rozmowie kwalifikacyjnej? A może nie wiesz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku przez telefon?

Okazuje się, że rozmowa w języku angielskim nie jest tak łatwa, jak mogłoby się nam wydawać. Każdy szczegół ma znaczenie, przede wszystkim jak aplikujemy na wysokie stanowisko.  Dlatego, też warto jest się dobrze do niej  przygotować.

Obejrzenie rozmowy kwalifikacyjnej na YouTube, przygotowanie listy sukcesów i osiągnięć czy przećwiczenie rozmowy kwalifikacyjnej z inną osobą   to tylko niektóre z rad, o których dowiesz się po przeczytaniu artykułu.

Znaleźliśmy również dla Ciebie idealnego e-booka, który pozwoli Ci  powtórzyć zwroty, które pomogą Ci napisać skuteczne CV i list motywacyjny po angielsku, zapraszamy do lektury.

Źródło: https://interviewme.pl/blog/rozmowa-kwalifikacyjna-po-angielsku

karieray

Jak znaleźć staż i praktyki na wakacje? Kompletny przewodnik.

Chcesz dowiedzieć się  m.in.

 • Jak, gdzie i kiedy szukać stażu i praktyk, które zwiększą Twoje szanse na pracę?
 • Co krok po kroku powinieneś zrobić, żeby zwiększyć swoją przewagę nad innymi studentami i dostać się na najlepszy staż?
 • Jak szukać i znaleźć płatne praktyki studenckie?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz tutaj: “Jak znaleźć staż i praktyki na wakacje? Kompletny przewodnik.” (https://interviewme.pl/blog/staz-praktyki-jak-szukac)

 

business man and woman handshake in work office picjumbo com

PRAKTYKA U RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH

Biuro Pełnomocnika Terenowego we Wrocławiu, mające swoją siedzibę przy ul. Wierzbowej 5, przyjmie  Studentów na wakacyjne praktyki zawodowe. Osoby zainteresowane, proszone są o dostarczenie dokumentów do Akademickiego Biura Karier pok. 102.

Wymagane dokumenty:

 • list motywacyjny,
 • CV

Termin składania aplikacji do 25.07.2017 r.

ABK

10 zawodów, które jeszcze kilkanaście lat temu nie istniały

Fotolia 102581440 XS 10 zawodów, które jeszcze kilkanaście lat temu nie istniały

Szacuje się, że 65 proc. dzisiejszych uczniów podstawówek będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. To efekt rewolucji technologicznej i informatycznej. A jakie zawody pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich 10-15 lat?

 

 1. Programista aplikacji mobilnych

Jeszcze 15 lat temu nikt nie słyszał o tym, by programować aplikacje mobilne, a teraz są obecne niemal w każdej sferze życia. Dobrze napisana aplikacja jest w stanie przynieść twórcy spore przychody, a na świecie istnieje kilkadziesiąt tysięcy osób zajmujących się programowaniem aplikacji.

 

 1. Bloger / probloger / vloger

Osoby tworzące blogi firmowe (problogerzy) czy vlogerzy zajmujący się filmami video to już norma. Grono tych osób rośnie z każdym dniem, tak jak z każdym dniem rośnie zapotrzebowanie na ich treści.

 

 1. Analityk bezpieczeństwa informacji

W USA pracuje w tym zawodzie prawie 80 000 osób. W 1999 roku taka profesja dopiero raczkowała. Stanowisko stale się rozwija i jest jednym z najbardziej dynamicznie działających obszarów IT.

 

 1. Web deweloper

O ile jeszcze 2 lata temu takiej profesji nie było (a przynajmniej była wybitnie niszowa), o tyle obecnie ma już swoje „podspecjalizacje” związane z projektowaniem interfejsu, architektury informacji, optymalizacją, tworzeniem treści, struktury graficznej. To, co dawniej robił jeden web developer, obecnie robi już kilka osób o różnych specjalizacjach.  A będzie ich jeszcze więcej.

 

 1. Logistyk

Do niedawna logistyką zajmowała się firma produkcyjna bądź – ewentualnie – dystrybutor. Teraz, kiedy dzięki sieci towary można kupić na całym świecie i kiedy ważny jest zarówno czas transportu jak i jego efektywność, pojawiły się firmy z obszaru 4PM, czyli pośrednicy, którzy choć sami nie dysponują własną flotą, wiedzą jak szukać efektywnych połączeń, negocjować stawki i zarządzać magazynowaniem – najczęściej przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i aplikacji IT.

 

 1. Specjalista podróży służbowych

Międzynarodowe korporacje to oddziały w wielu krajach czy miastach danego kraju. Wiąże się z tym konieczność ciągłych podróży pracowników, a to oznacza koszty. Aby je zredukować, zatrudnia się osoby wyspecjalizowane w znajdowaniu tanich połączeń, negocjacji miejsc hotelowych, dbaniu o efektywność delegacyjnego budżetu.

 

 1. Ekspert od fotowoltaiki i energii odnawialnej

Fotowoltaika, czyli technologia umożliwiająca przemianę światła słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną, przeżywa intensywny rozkwit. Mówi się o nawet o rewolucji energetycznej. Nie sposób jej nie docenić – to nieskomplikowane i najtańsze rozwiązanie pozwalające na pozyskiwanie energii elektrycznej, a dodatkowo chroniące środowisko i zwiększające bezpieczeństwo energetyczne. Poszukiwani są sprzedawcy, monterzy, instalatorzy…

 

 1. Specjalista CSR

CSR – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – odpowiedzialność firm za wpływ podejmowanych przez nie decyzji na społeczeństwo i środowisko. Osoby zatrudnione na takim stanowisku dążą do zbudowania zaufania i przejrzystości w relacjach z otoczeniem zewnętrznym, jak i środowiskiem wewnętrznym. Prowadzi to do wzrostu wartości firmy, a tym samym do poprawy jej konkurencyjności.

 

 1. Specjalista Employer Branding

Budowanie wizerunku pracodawcy to kolejny wymóg naszych czasów. Aby zatrzymać pracowników i uniknąć rotacji, a także przyciągnąć nowych, firmy zatrudniają specjalistów zajmujących się kształtowaniem marki na zewnątrz i do wewnątrz.

 

 1. Operator dronów

Bezzałogowe maszyny latające przebojem wdzierają się na rynek. Im większa ich popularność, tym większe zapotrzebowanie na osoby je obsługujące. Wraz ze zbliżającą się zmianą przepisów prawa, porządkujących wykorzystywanie dronów na szerszą skalę, popyt na pilotów z licencją jeszcze wzrośnie. Co ciekawe, na naukę zawodu operatora dronów można nawet dostać dofinansowanie z Urzędu Pracy.

IMG

V Oławska Konferencja Mediacyjna pt. “Mediacja w sprawach sądowych, edukacji i praktyce”

W dniu 12 października 2016 r. odbyła się V Oławska Konferencja Mediacyjna pt. “Mediacja w sprawach sądowych, edukacji i praktyce”, nad którą mieliśmy patronat.

Prelegentami Konferencji byli pracownicy naukowo- dydaktyczni Radca prawny Leszek Korczak – Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu;  Adwokat Andrzej Grabiński – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu, doświadczeni Mediatorzy Arleta Suchorska, Uniwersytet Opolski; Zofia Kołakowska-Halbersztadt, Europejskie Centrum Mediacji Consensius;  przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości SSO Ewa Kłak-Dybka, Koordynator ds. mediacji przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu; SSO Katarzyna Wieraszko, Sąd Okręgowy we Wrocławiu; SSO Anna Korwin-Piotrowska, Sąd Okręgowy w Opolu; SSR Bogna Witek, Sąd Rejonowy w Kędzierzynie Koźlu oraz wielu innych znamienitych ekspertów.

Konferencja była podzielona na trzy bloki tematyczne. Pierwszy z nich, dotyczył głównie mediacji w postępowaniach przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W drugim bloku, mogliśmy wysłuchać wystąpienia gościa honorowego konferencji Sędzi Anny Marii Wesołowskiej, która przedstawiła problem edukacji prawnej dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach.

Na koniec  eksperci opowiedzieli o mediacji min. w przedmiocie nieruchomości, instytucjach finansowych oraz sporcie.

Raz jeszcze, dziękujemy wszystkim Prelegentom oraz przybyłym gościom.

admin ajax

Program Rozwoju Talentów

nabor-na-praktyki-studenckie-w-firmie-inservices-plakat