Wywiad w TVP Wrocław: dr Rafał Rybicki

Czy można na balkonach palić papierosy lub grille? Jakie przepisy regulują te aktywności? Co może zrobić lokator, któremu przeszkadza dym z balkonu sąsiada?

To były główne tematy spotkania w programie Rozmowa Faktów TVP Wrocław, którego gościem był nasz wykładowca dr Rafał Rybicki.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem: https://bit.ly/3grKtGF

Kursy wakacyjne Call for Application – Ordered Liberty Summer School 2021

Drodzy Studenci!

Jeden z partnerów Wyższej Szkoły Prawa, uczelnia Ludovika- University of Public Service w Budapeszcie, we współpracy z uczelnią University of Louisville, Kentucky w USA organizuje kursy wakacyjne, w których możecie wziąć udział! Jest to szansa na ciekawy wpis do CV, zdobycie nowych umiejętności oraz poszerzenie sieci kontaktów. Zajęcia są bezpłatne. Prowadzone będą w całości w języku angielskim poprzez platformę MS Teams.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w kursie?

  1. Przygotuj list motywacyjny w języku angielskim;
  2. napisz, jakie masz doświadczenie. CV powinno być także w j. angielskim;
  3. wyślij przygotowane dokumenty na adres: bartoki-gonczy.balazs@uni-nke.hu
  4. termin zgłoszeń mija 15 czerwca 2021 r!

Szczegóły znajdziecie na stronie: https://en.uni-nke.hu/study-programs/summer-schools/ordered-liberty-school/general-information

żałoba
Nekrolog

19 LISTOPADA 2020 – KOLEJNA SESJA EGZAMINU TOLES FOUNDATION I TOLES HIGHER

Kolejna sesja egzaminacyjna egzaminów TOLES przewidziana jest na 19 listopada 2020  w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu, ul. Św. Jadwigi 12 w godzinach popołudniowych.

Cena egzaminu wynosi:
Dla studentów WSP:
TOLES FOUNDATION – 460 zł
TOLES HIGHER – 550 zł
Dla osób z zewnątrz:
TOLES FOUNDATION – 520 zł
TOLES HIGHER – 620 zł

Powyższe stawki za egzamin obowiązują w grupie minimum 6 osób.
W celu zgłoszenia się na egzamin należy uiścić opłatę za egzamin najpóźniej do 10 października 2020 r. na rachunek bankowy szkoły:
72 1240 6292 1111 0010 6186 4220 Bank PEKAO S.A., z dopiskiem – imię i nazwisko oraz egzamin TOLES FOUNDATION lub HIGHER w dniu 19 listopada 2020.

Nieobecność na egzaminie nie uprawnia słuchacza do żądania zwrotu poniesionej opłaty. Przypominamy również, że egzamin TOLES możnazdawać wielokrotnie w celu uzyskania coraz lepszych wyników.

Praktyki absolwenckie w Ministerstwie Sprawiedliwości

Informujemy, że zostały wolne miejsca na praktykę absolwencką w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej w Brukseli.

Wszystkie potrzebne informacje można odnaleźć po kliknięciu w link.

Stresujesz się rozmową kwalifikacyjną po angielsku?

Czy znasz już najczęściej zadawane pytania na rozmowie kwalifikacyjnej? A może nie wiesz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku przez telefon?

Okazuje się, że rozmowa w języku angielskim nie jest tak łatwa, jak mogłoby się nam wydawać. Każdy szczegół ma znaczenie, przede wszystkim jak aplikujemy na wysokie stanowisko.  Dlatego, też warto jest się dobrze do niej  przygotować.

Obejrzenie rozmowy kwalifikacyjnej na YouTube, przygotowanie listy sukcesów i osiągnięć czy przećwiczenie rozmowy kwalifikacyjnej z inną osobą   to tylko niektóre z rad, o których dowiesz się po przeczytaniu artykułu.

Znaleźliśmy również dla Ciebie idealnego e-booka, który pozwoli Ci  powtórzyć zwroty, które pomogą Ci napisać skuteczne CV i list motywacyjny po angielsku, zapraszamy do lektury.

Źródło: https://interviewme.pl/blog/rozmowa-kwalifikacyjna-po-angielsku

Jak znaleźć staż i praktyki na wakacje? Kompletny przewodnik.

Chcesz dowiedzieć się  m.in.

  • Jak, gdzie i kiedy szukać stażu i praktyk, które zwiększą Twoje szanse na pracę?
  • Co krok po kroku powinieneś zrobić, żeby zwiększyć swoją przewagę nad innymi studentami i dostać się na najlepszy staż?
  • Jak szukać i znaleźć płatne praktyki studenckie?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz tutaj: “Jak znaleźć staż i praktyki na wakacje? Kompletny przewodnik.” (https://interviewme.pl/blog/staz-praktyki-jak-szukac)

 

business man and woman handshake in work office picjumbo com

PRAKTYKA U RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH

Biuro Pełnomocnika Terenowego we Wrocławiu, mające swoją siedzibę przy ul. Wierzbowej 5, przyjmie  Studentów na wakacyjne praktyki zawodowe. Osoby zainteresowane, proszone są o dostarczenie dokumentów do Akademickiego Biura Karier pok. 102.

Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny,
  • CV

Termin składania aplikacji do 25.07.2017 r.

Pieniądze z pierwszej komunii a prawa i obowiązki rodziców

Co najmniej od kilku już lat w tzw. sezonie komunijnym na forach internetowych pojawiają się pytania o to, kto tak naprawdę ma prawo do pieniędzy (czasem i prezentów) otrzymywanych przez dziecko z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na ogromną różnorodność komentarzy pod tego typu wpisami, trudno jest na ich podstawie sformułować jasną i – […]