Ogłoszenia

Ogłoszenia

Godziny pracy Biblioteki

Szanowni Studenci!

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zbiory Biblioteki WSP udostępniane będą dla studentów, w soboty 6, 13, 20, 27 czerwca oraz w niedzielę 14 czerwca 2020 r. w godz. 9.00-16.00.

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w Bibliotece wszystkim jej użytkownikom, wolny dostęp do półek oraz do czytelni zostaje zawieszony do odwołania.

Materiały biblioteczne udostępniane będą przez bibliotekarza po uprzednim złożeniu zamówienia/rezerwacji korzystając z katalogu online KOHA. O realizacji zamówienia/rezerwacji poinformuje email systemowy, wysłany z domeny @prawowroclaw.edu.pl

W razie problemów ze złożeniem zamówienia/rezerwacji poprzez swoje konto biblioteczne, prosimy o kontakt telefoniczny 71 71 88 140 lub emailowy biblioteka@prawowroclaw.edu.pl, korzystając ze swoich emaili uczelnianych.

Opłaty za nieterminowe zwroty materiałów bibliotecznych do 31 października 2020 r. nie będą naliczane, ani pobierane.

Uwaga!

Studenci III roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego i V roku Prawa, składający prace dyplomowe, mogą dokonać zwrotu wypożyczonych materiałów do biblioteki,w dniu złożenia w dziekanacie swojej pracy dyplomowej w wersji drukowanej.Pozostali Studenci posiadający materiały wypożyczone z biblioteki, będą mieli przedłużony termin zwrotu do dnia 10 października 2020 r. W związku z tym nie ma konieczności przynoszenia ich do biblioteki w tym okresie. Prosimy pozostać w domu!

Nowe kody dostępu do baz informacji prawniczej

Szanowni Czytelnicy,

hasła do baz prawniczych LEX, LEGALIS oraz INFORLEX udostępnianych z ramienia Biblioteki WSP zostały zmienione.

Aby pozyskać nowe dane dostępowe należy:

  • napisać email na adres: biblioteka@prawowroclaw.edu.pl
  • w temacie wpisać: nowe hasła
  • e-mail musi być wysłany z Państwa imiennej poczty uczelnianej w domenie “@prawowroclaw.edu.pl”

Pracownik biblioteki w mailu zwrotnym odeśle Państwu kartę z aktualnymi loginami i hasłami.

Życzymy owocnego korzystania z oferowanych przez nas zasobów.

Kolejne nowości w bibliotece i czytelni Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu

Kolejne nowości w bibliotece i czytelni

Głód wiedzy? Apetyt na naukowe ciekawostki? Zapraszamy do biblioteki Wyższej Szkoły Prawa – duża porcja książkowych nowości zaspokoi każdą zachciankę! W zestawie znajdziecie prawdziwe podręcznikowe smakołyki!

Czytaj dalej

książki prawnicze wrocław WSP

Nowości wydawnicze w Bibliotece WSP

Miło nam poinformować, że w ostatnich dniach Biblioteka WSP wzbogaciła swój księgozbiór o nowości wydawnicze, opublikowane w latach 2017-2018. Zachęcamy do korzystania z naszej oferty, a także do zgłaszania swoich propozycji zakupowych osobiście, telefonicznie 717 188 140 lub mailowo na adres: biblioteka@prawowroclaw.edu.pl

książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSP książki prawnicze wrocław WSPksiążki prawnicze wrocław WSP

IMG

Dni Otwarte Programu Edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem

W dniach 13 i 20 kwietnia 2016 r., w ramach Dni Otwartych, na terenie Wyższej Szkoły Prawa im. Heleny Chodkowskiej, przeprowadzono  dwa spotkania informacyjne oraz wykłady powiązane tematycznie, zorganizowane przez Program Edukacyjny Nowoczesne Zarządzanie Biznesem we współpracy z naszą Uczelnią.

We środę, 13 kwietnia 2016 r. tematem przewodnim stoiska informacyjnego i wykładu były ubezpieczenia społeczne p.t. „Ubezpieczenia społeczne niezbędne w prowadzeniu firmy i codziennym życiu każdego człowieka”. Akcję informacyjną i wykład przeprowadziły pracownice I Inspektoratu ZUS przy ul. W. Reymonta  oraz II Inspektoratu ZUS przy ul. Litomskiej we Wrocławiu. Drugie spotkanie informacyjne i wykład dla studentów odbyły się w dniu 20 kwietnia 2016 r., a dotyczyły tematu: „Korzystanie z informacji gospodarczej przewagą konkurencyjną firm”. Wykład przeprowadził reprezentant Centrum Prawa Bankowego i Informacji, które jest organizatorem Programu Edukacyjnego NZB. Obydwa wykłady przeznaczone były dla studentów stacjonarnych III roku Prawa, w ramach przedmiotu Finansowe i ekonomiczne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej. Nad całością czuwały p. Agnieszka Krawczyk, która jest Koordynatorem Regionalnego Programu NZB oraz ze strony naszej Uczelni pracownik biblioteki Barbara Zwolak.

Organizatorzy jak i osoby prowadzące wykłady wyraziły swoje ogromne zadowolenie z zasobu wiedzy i aktywnego uczestnictwa naszych studentów w tych zajęciach, którzy bardzo chętnie i żywo zabierali głos w dyskusjach, zadawali wiele pytań. Cieszymy się również z rosnącego zainteresowania stoiskami informacyjnymi, z których skorzystali nie tylko nasi studenci i pracownicy, ale również osoby odwiedzające w tym czasie naszą Uczelnię.

Już teraz zachęcamy i zapraszamy do korzystania z zasobów informacyjnych tego rodzaju inicjatyw w przyszłości.

Dzień Otwarty Programu Edukacyjnego „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”

W dniu 14 października 2015 r. w naszej Uczelni miało miejsce spotkanie, zorganizowane przez Program Edukacyjny Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, w ramach współpracy zainicjowanej przez Bibliotekę Wyższej Szkoły Prawa im. Heleny Chodkowskiej, a koordynowanej przez P. Agnieszkę Krawczyk ze strony NZB. Tematem przewodnim dnia były ubezpieczenia społeczne. Informacji udzielały osoby reprezentujące Zakład Ubezpieczeń Społecznych z I Inspektoratu przy ul. W. Reymonta we Wrocławiu. Wszyscy zainteresowani mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zagadnień emerytalno-rentowych od p. Doroty Nowackiej oraz z zagadnień dotyczących działalności gospodarczej od P. Ewy Sikory-Danilewicz.

Wiele osób spośród naszych studentów i odwiedzających w tym czasie naszą Uczelnię skorzystało z tej możliwości, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i bardzo dziękujemy za zainteresowanie. W przyszłości w ramach wspomnianej współpracy, Program Edukacyjny NZB zamierza organizować u nas kolejne Dni Otwarte na tematy związane z bankowością i prawem bankowym, biznesem, zarządzaniem, ubezpieczeniami społecznymi. Zachęcamy i serdecznie zapraszamy do odwiedzania stanowisk informacyjnych Programu NZB.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress