Wręczenie dyplomów świeżo upieczonym magistrom to słodko-gorzka chwila dla naszej uczelni. W zeszłą sobotę, 24 listopada, patrzyliśmy na młodych prawników Wyższej Szkoły Prawa z mieszanką dumy i radości oraz szczyptą nostalgii. Będziemy bardzo tęsknić za naszymi absolwentami.

W ostatnią sobotę w auli Wyższej Szkoły Prawa zebrali się nie tylko absolwenci, promotorzy i nauczyciele akademiccy, ale także Ich rodziny i bliscy. Bo studiowanie to praca zespołowa! Liczy się wszelkie wsparcie i dobre słowo, złota rada oraz każda pomocna dłoń.

Uroczystość otworzyła JM Rektor Wyższej Szkoły Prawa prof. dr hab. Urszula Kalina-Prasznic, mówiąc:

– Graduacja to zawsze wejście na kolejny schodek. Jest wiele symbolicznych „schodów”, które prowadzą do realizacji planów zawodowych. Te „schody” są przed Wami, prowadzą Was w górę i wierzę, że z dyplomami magisterskimi to wspinanie, chociaż nie będzie wolne od potknięć i niepowodzeń, prowadzić będzie do sukcesów i satysfakcji z dokonanych wyborów.

Podczas uroczystości dyplom magisterski odebrali studenci jednolitych 5-letnich studiów magisterskich prowadzonych na kierunku Prawo. Ich wykładowca, Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu Tomasz Krawczyk, zwrócił się do zebranych z ciekawym przemówieniem:

–   Studia prawnicze to trudne studia. Wymagają determinacji, konsekwencji, samodyscypliny i ciężkiej pracy, a także wielu talentów. Najtrudniejsze jest godzenie sprzeczności. Będąc gorącym humanistą, trzeba przestrzegać zasad zimnej logiki. Równie ważne jest posługiwanie się słowem mówionym, jak i pisanym. Udało się Wam opanować, mam nadzieję, wszystkie te umiejętności i możecie być z siebie dumni, bo to nie była łatwa droga.

Podczas graduacji wręczono wyróżnienia za:

Najlepszą średnią:

Pan Sławomir Witczak

Najciekawszą pracę dyplomową:

Pani Aleksandra Ciupa

Pani Paulina Jadwisińczak

Pani Patrycja Nowosiadła

Pani Dagmara Bielecka

Pan Jarosław Jarząbek

Osobom, które żałują nieobecności na tegorocznej graduacji polecamy lekturę przemówień JM Rektor prof. dr hab. Urszuli Kaliny-Prasznic oraz Sędziego Tomasza Krawczyka.

Warto także zajrzeć do galerii zdjęć z wydarzenia – ZOBACZ ZDJĘCIA