I Konkurs Krasomówczy we Wrocławiu już za nami!

W dniu 16 listopada 2013 r. w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu odbył się I Konkurs Krasomówczy. Salę Sądową po brzegi wypełnili studenci prawa, psychologii sądowej dla prawników i administracji z różnych lat, którzy przybyli na Konkurs w charakterze słuchaczy. Do Konkursu zgłosiło się 14 osób, w tym dwoje reprezentantów Uczelni Heleny Chodkowskiej z Warszawy.

W skład Jury weszli: Pani Dziekan Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu – Dr Monika Filipowska-Tuthill w roli przewodniczącej składu sędziowskiego, Pani Prof. dr hab. Ewa Ferenc-Szydełko, Pani Dr Joanna Filaber oraz Goście specjalni – Mec. Bartosz Szymański i Apl. adw. Anna Drozd.

Konkurs rozpoczął się od wygłoszenia przez zaproszonych gości wzorcowej mowy, kończącej postępowanie przed Sądem I instancji, dla studentów. W roli obrońcy wystąpił znakomity mówca i karnista – Adwokat Bartosz Szymański, a w roli oskarżyciela utalentowana Aplikantka adwokacka i doktorantka w Katedrze Postępowania Karnego na Uniwersytecie Wrocławskim – Anna Drozd.

Następnie zaprezentowali się uczestnicy Konkursu:

W kazusach z prawa karnego mogliśmy oglądać:

• Irmina Osman (II roku psychologii sądowej dla prawników) w roli oskarżyciela oraz Alicja Niedbała (II roku prawa) w roli obrońcy;
  • Angelika Kret (II roku prawa) w charakterze oskarżyciela oraz Karolina Skrzipczyk (II roku prawa) jako obrońca;
  • Paweł Jagielski (II roku prawa) na stanowisku oskarżyciela oraz Agnieszka Bargiel (II roku psychologii sądowej dla prawników) na stanowisku obrońcy;
  • Anna Mierzwa (II roku psychologii sądowej dla prawników) pełniąca rolę oskarżyciela oraz Piotr Grzechnik (IV rok prawa) w roli obrońcy;
  • Piotr Bębenek (V rok prawa) jako oskarżyciel oraz Przemysław Sikorski (V rok prawa) jako obrońca.

W kazusach cywilnych natomiast wystąpili:

• Adam Walas (V roku prawa, reprezentujący Uczelnię Heleny Chodkowskiej z Warszawy) w roli pełnomocnika powoda oraz Adrianna Wyrębkiewicz (II roku psychologii sądowej dla prawników) w roli pełnomocnika pozwanego;
  • Piotr Firmanty (II roku prawa) jako pełnomocnik powoda oraz Monika Kolwas (IV rok prawa, reprezentująca Uczelnię w Warszawie) jako pełnomocnik pozwanego.

Po burzliwej i długiej naradzie, adwokat Bartosz Szymański, w swoim wystąpieniu, podkreślili wysoki poziom wszystkich przemówień konkursowych oraz udzielił fachowych porad i uwag uczestnikom. Werdykt Jury był następujący:

I miejsce – Angelika Kret (III rok prawa) i Piotr Bębenek (V rok prawa)
II miejsce – Monika Kolwas (IV rok prawa)
Wyróżnienie – Anna Mierzwa (II rok psychologii sądowej dla prawników) i Paweł Jagielski (II rok prawa)

Główną nagrodą w konkursie były książki, które zostały ufundowane przez Panią Dziekan Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu. Oprócz nagród rzeczowych wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, zaświadczające czynne uczestniczenie w konkursie krasomówczym.

Organizatorami Konkursu byli: Pani Arleta Stefaniak – laureatka Konkursu Krasomówczego

w Warszawie oraz Pan Bartosz Secewicz – Przewodniczący Samorządu Studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z niniejszego wydarzenia.