akademia procesowa warsztaty

Weź udział w Akademii Procesowej

Chcesz pogłębić wiedzę dotyczącą pracy z klientem, sądem i różnymi specjalistami? Nowa seria warsztatów i wykładów prowadzonych przez doświadczonych prawników procesowych z kancelarii Wardyński i Wspólnicy to coś dla Ciebie.

Czytaj dalej

„Zasady wygłaszania przemówień sądowych” – relacja z wykładu

Dnia 30 października br. Wyższa Szkoła Prawa im. Heleny Chodkowskiej gościła Mec. Andrzeja Malickiego, który przybliżył naszym studentom zasady tworzenia i wygłaszania przemówień sądowych.

Mec. Andrzej Malicki jako wieloletni Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu zasłynął w środowisku prawniczym jako wyśmienity orator i doskonały dydaktyk, czego przykładem było piątkowe wystąpienie. Mecenas rozpoczął wykład od rozważań na temat roli adwokata i funkcji jaką pełni we współczesnym sądownictwie. Podkreślił, że obrońca jest gwarantem praw procesowych stron i powinien w swojej pracy kierować się nie tylko wiedzą, ale i etyką.

W dalszej części mowy prelegent zastanawiał się nad tym czy kunszt oratorski jest jeszcze współcześnie potrzebny. Do dyskusji na ten temat zostali włączeni obecni na sali studenci. Następnie omówione zostały zasady konstruowania i wygłaszania przemówień sądowych. Mec. Malicki uznał, że podążając za Demostenesem, każdy dobry mówca powinien kierować się następującymi zasadami:
Poruszać, bawić, wzruszać – docere, delectare, prenovere
Teoria jest tyle warta, na ile sprawdza się w praktyce
Ludzie wielcy o sprawach wielkich mówili prosto

Ostatnia część wykładu zawierała uwagi na temat prawidłowej konstrukcji przemówienia, które były poparte wieloma przykładami. Prelegent stwierdził, że istotne jest by przemówienie było przemyślane i odzwierciedlało wiedzę mówcy, jego rzetelne przygotowanie, osobowość, ocenę dowodów oraz taktykę, którą zastosował.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wykładu

 

 

zasady wyglaszania przemowien plakat

Wykład otwarty Mec. Andrzeja Malickiego

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład Mec. Andrzeja Malickiego pt. „Zasady wygłaszania przemówień sądowych”, który odbędzie się 30 października 2014 r. o godz. 16.00 w Sali 04.
Poniżej znajdziecie Państwo plakat promujący wydarzenie.

 

Wykład otwarty Mec. Andrzeja Malickiego

Wykład otwarty Mec. Andrzeja Malickiego

 

Przemówienia w procesach karnych i cywilnych

Przemówienia w procesach karnych i cywilnych

Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławia serdecznie zaprasza wszystkich studentów prawa, administracji i psychologii sądowej z uczelni publicznych i prywatnych na wykład otwarty „Przemówienia w procesach karnych i cywilnych”, który wygłosi mec. Andrzej Grabiński – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.

Podczas wykładu zostaną poruszone kwestie związane z:

  • konstrukcją przemówienia
  • techniką przemawiania
  • środkami wyrazu i ekspresji jakie powinno się wykorzystywać podczas przemawiania
  • jak sobie radzić ze stresem podczas wystąpień publicznych

i wiele innych kwestii.

Wykład odbędzie się 6 listopada 2013 r. w Auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu i rozpocznie się o godzinie 14.00.

Mec. Andrzej Grabiński – Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1985 r., po ukończeniu aplikacji sądowej, a następnie aplikacji adwokackiej, został wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Od lat zaangażowany jest w działalność samorządu adwokackiego. Od 1998 r. do 2004 r. zasiadał w Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu, był także członkiem jej sądu dyscyplinarnego oraz wielokrotnie zasiadał w komisjach egzaminacyjnych. W latach 2004 do 2008 wchodził w skład Naczelnej Rady Adwokackiej, pełnił też funkcję przewodniczącego Komisji Kształcenia Aplikantów Adwokackich przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Wielokrotnie wybierany delegatem Izby Wrocławskiej na Krajowy Zjazd Adwokatury. Od 2004 r. jest członkiem Trybunału Stanu, w którym od 2007 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącego. Specjalizuje się w prawie karnym, prawie spadkowym i prawie rodzinnym. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.agtw.pl

Więcej informacji na temat wykładu znajdą Państwo na stronie: :https://www.facebook.com/events/176439165872715/

Serdecznie zapraszamy !