RELACJA Z WYJAZDU DO WARSZAWY

W dniach: 09.03.-11.03. 2017 r. odbył się wyjazd do Warszawy, zorganizowany przez Samorząd Studencki. W wycieczce brali udział studenci Wyższej Szkoły Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu.  Uczestnicy połączyli edukację z dobrą zabawą.  Zwiedzili m.in. budynek Sejmu RP oraz gmach Sądu Najwyższego, a także dom strachów.

Wyjazd rozpoczął się w czwartek, 9 marca o godzinie 6:00 we Wrocławiu skąd studenci wyruszyli autobusem w drogę do stolicy, do której dotarli po kilku godzinach podróży. Pierwszym przystankiem były Apartamenty „Senator”, będące bazą noclegową uczestników wyjazdu.
Po pozostawieniu na miejscu bagaży i krótkim wytchnieniu po podróży wszyscy wspólnie  udali się do budynku Sejmu RP. Tam zwiedzili Sejmową Salę Posiedzeń, gdzie mogli zasiąść w fotelach przeznaczonych na co dzień dla reporterów, relacjonujących obrady parlamentu oraz uczestniczyli
w krótkiej prelekcji nt. procesu legislacyjnego w naszym kraju. Po wizycie w Sejmie RP uczestnicy wycieczki udali się na warszawską starówkę, gdzie odbyli spacer, podczas którego zobaczyli m.in.  Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz Katedrę św. Jana. Następnie studenci udali się do apartamentów, gdzie odbył się wieczór filmowy, podczas którego mieli oni okazję się zintegrować.

Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w gmachu Sądu Najwyższego, podczas której studenci byli uczestnikami rozprawy sądowej z wniosku Syndyka masy upadłości […] S.A. z siedzibą w K. w upadłości likwidacyjnej i E. S. przy uczestnictwie […] z siedzibą w N. J. i […] sp. z o.o. w K. o wpis w księdze wieczystej. Po części związanej stricte z kierunkiem studiów nadszedł czas na chwilę rozrywki. Cała grupa udała się do domu strachów „Horror House”. Podczas wizyty w tym miejscu każdy mógł poczuć się jak bohater filmów grozy. W godzinach wieczornych osoby chętne udały się na Krakowskie Przedmieście, gdzie odbywały się uroczystości upamiętniające 83. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

Następnego dnia o godzinie 12:00 studenci wyruszyli w drogę powrotną do Wrocławia. Wszyscy cali i zdrowi dotarli na miejsce w godzinach popołudniowych.