SYSTEM WSPARCIA STUDENTÓW
System Wsparcia Studentów w Wyższej Szkole Prawa oferuje wszechstronną pomoc w najważniejszych obszarach związanych z nauką oraz funkcjonowaniem w społeczności akademickiej Uczelni, a w szczególności w zapewnieniu możliwości skutecznego przyswajania wiedzy oraz zdobywania umiejętności, samorozwoju, aktywizacji w sferze rozwoju społecznego oraz kulturalnego. Równie istotną rolą systemu jest zapewnienie pomocy w adaptacji w środowisku akademickim, wsparcia finansowego oraz związanego z wejściem na rynek pracy.
System Wsparcia Studentów jest realizowany w następujących zakresach:
- nauki
- dydaktyki
- finansowy
- społeczny
- kulturalny
- planowania kariery
System wsparcia w zakresie nauki
System wsparcia w zakresie dydaktyki
System wsparcia w zakresie finansowym
System wsparcia finansowego dotyczy studentów, którzy osiągają bardzo dobre i dobre wyniki w nauce, aktywnie działają na rzecz Uczelni lub mają trudną sytuację materialną. Studenci korzystający z różnych form wsparcia finansowego to ponad 20% wszystkich osób studiujących w Uczelni.
Studenci mogą ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium Rektora, stypendium dla osób niepełnosprawnych oraz jednorazowe zapomogi. Dotyczy to zarówno studentów studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Przyznawaniem prawa do stypendium zajmuje się komisja stypendialna powołana przez Rektora Uczelni i składająca się ze studentów oraz pracowników uczelni.
System wsparcia studentów w zakresie finansowym obejmuje:
- stypendia
- bonifikaty
- zapomogi
Inną możliwością jest skorzystanie z preferencyjnych kredytów studenckich udzielanych przez banki komercyjne z dopłatą do oprocentowania z budżetu państwa. Zobacz: Informator MEiN dot. wsparcia finansowego dla studentów.
Więcej informacji dotyczących poszczególnych rodzajów stypendiów wraz z wnioskami do pobrania znajduje się w INTRANECIE w zakładce STYPENDIA
System wsparcia w zakresie społecznym
System wsparcia w zakresie kulturalnym
System wsparcia w zakresie planowania kariery
Wsparcie studentów w zakresie planowania kariery jest realizowane poprzez działalność Akademickiego Biura Karier, którego celem jest zapewnienie studentom i absolwentom Uczelni jak najlepszych warunków i możliwości wejścia na rynek pracy poprzez:
- organizację i obsługę praktyk zawodowych
- informowanie o możliwościach podnoszenia kwalifikacji
- pozyskiwanie i udostępnianie ofert pracy oraz staży zawodowych
- nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z pracodawcami i instytucjami rynku pracy
- poradnictwo, z uwzględnieniem predyspozycji i ograniczeń zawodowych, poradnictwo w zakresie metod poszukiwania pracy
- prowadzenie kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe studentów i absolwentów Uczelni
- prowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego