IMG

W dniu 12 października 2016 r. odbyła się V Oławska Konferencja Mediacyjna pt. “Mediacja w sprawach sądowych, edukacji i praktyce”, nad którą mieliśmy patronat.

Prelegentami Konferencji byli pracownicy naukowo- dydaktyczni Radca prawny Leszek Korczak – Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu;  Adwokat Andrzej Grabiński – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu, doświadczeni Mediatorzy Arleta Suchorska, Uniwersytet Opolski; Zofia Kołakowska-Halbersztadt, Europejskie Centrum Mediacji Consensius;  przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości SSO Ewa Kłak-Dybka, Koordynator ds. mediacji przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu; SSO Katarzyna Wieraszko, Sąd Okręgowy we Wrocławiu; SSO Anna Korwin-Piotrowska, Sąd Okręgowy w Opolu; SSR Bogna Witek, Sąd Rejonowy w Kędzierzynie Koźlu oraz wielu innych znamienitych ekspertów.

Konferencja była podzielona na trzy bloki tematyczne. Pierwszy z nich, dotyczył głównie mediacji w postępowaniach przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W drugim bloku, mogliśmy wysłuchać wystąpienia gościa honorowego konferencji Sędzi Anny Marii Wesołowskiej, która przedstawiła problem edukacji prawnej dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach.

Na koniec  eksperci opowiedzieli o mediacji min. w przedmiocie nieruchomości, instytucjach finansowych oraz sporcie.

Raz jeszcze, dziękujemy wszystkim Prelegentom oraz przybyłym gościom.