conferenceMay

Warsztaty z badania pisma

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w “Warsztatach z badania pisma”, które odbędą się w dniu 22 maja br. w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa im. H. Chodkowskiej we Wrocławiu (ul. Św. Jadwigi 12, Wrocław). Warsztaty poprowadzi Pani Jolanta Grębowiec.

Zapraszamy do zapoznania się z plakatem promującym wydarzenie, który znajduje się poniżej.

conferenceMay
SAM

Warsztaty tworzenia pism procesowych – relacja

Kolejna edycja warsztatów z tworzenia pism procesowych w sprawach karnych i cywilnych już za nami. Warsztaty, które zostały zorganizowane w Wyższej Szkole Prawa im. H. Chodkowskiej przez studentkę V roku prawa  Panią Arletę Stefaniak, cieszyły się dużym powodzeniem.

W tej edycji prowadzącymi byli: mec. Krystian Mularczyk (pisma w sprawach cywilnych) oraz aplikantka adwokacka dr Magdalena Kornak (pisma w sprawach karnych).
Mecenas Krystian Mularczyk jest radcą prawnym. Prowadzi zajęcia dla aplikantów w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, sportowym i egzekucyjnym.
Pani Dr Magdalena Kornak jest aplikantką adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim.

Warsztaty poprzedzone były krótkim wykładem przygotowanym przez zaproszonych Gości.  Dotyczył on nie tylko zasad konstruowania pism procesowych, ale pełen był przykładów z doświadczenia zawodowego zdobytego przez Prelegentów. Najważniejszym elementem była jednak część praktyczna, podczas której Studenci na podstawie zdobytej podczas wykładu wiedzy samodzielnie stworzyli pisma procesowe. W trakcie warsztatów Studenci mieli okazję nauczyć się pisania: wniosku egzekucyjnego, pozwu o zapłatę, wniosku o wszczęcie postępowania oraz zażalenia na postanowienie o umorzeniu postępowania.

Na koniec każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający jego udział w warsztatach.

Studenci deklarowali chęć udziału w kolejnej edycji warsztatów z uwagi nie tylko na ich wysoki poziom, ale także na to, że stwarzają one możliwość spotkania praktykujących prawników, którzy maja duże doświadczenie zawodowe, chętnie dzielą się przykładami i spostrzeżeniami pochodzącymi z ich praktyki zawodowej.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia.

SAM

Warsztaty z pisania pism procesowych w sprawach karnych i cywilnych

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych tematyką pism procesowych do udziału w kolejnej edycji warsztatów z zakresu tworzenia pism procesowych w sprawach karnych i cywilnych. Warsztaty, które odbędą się w dniu 05.12.2014 r. w godz. 16.00-18.00, poprowadzą dr Magdalena Kornak oraz radca prawny mec. Krystian Mularczyk.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (20 miejsc w grupie) zachęcamy do jak najszybszego zgłoszenia chęci uczestnictwa.

logowsppoziom

Warsztaty pisania pism procesowych

Dziekani Wydziału Prawa i Administracji we Wrocławiu Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej z siedzibą w Warszawie (dawniej Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej)
Studentka IV roku Prawa we Wrocławiu – Pani Arleta Stefaniak

mają zaszczyt zaprosić na

„Warsztaty pisania pism procesowych”,

które odbędą się w dniu 23 maja 2014 r. w siedzibie Wydziału Zamiejscowego Prawa
i Administracji Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu
(ul. Św. Jadwigi 12, Wrocław).

Na warsztatach Studenci dowiedzą się m.in.:

• Jak poprawnie formułować twierdzenia i zarzuty
  • Jakich argumentów używać, a jakich unikać
  • Na co zwracać uwagę podczas tworzenia pisma procesowego
  • Jakie są podstawowe elementy pisma procesowego

Warsztaty będą odbywać się w dwóch grupach:

• Grupa I – pisma w sprawach karnych
  • Grupa II – pisma w sprawach cywilnych