WEZ-UDZIAL-W-DOLNOSLASKIM-FESTIWALU-NAUKI

Wyższa Szkoła Prawa tradycyjnie od kilku lat jest współorganizatorem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, największej imprezy popularyzującej naukę w naszym regionie. W tym roku festiwal odbywa się ponownie w formule online, która pozwala na udział w większej ilości spotkań i wykładów. 

Dla głodnych wiedzy uczestników festiwalu przygotowaliśmy trzy wykłady:

Ulgi i odliczenia w podatku dochodowym od osób fizycznych, prowadzący radca prawny dr Jan Pietrzak | Data: 20/09/2021, godz. 13:00

Ulga podatkowa to prawo przewidziane w przepisach do zastosowania w określonych sytuacjach preferowanych przez Państwo, którego efektem końcowym jest zmniejszenie wysokości podatku PIT. Niniejszy wykład przybliży słuchaczom przewidziane prawne sposoby obniżenia podstawy opodatkowania.

Wariograf na tropie zabójcy”, prowadzący dr hab. Ryszard Jaworski | Data: 21/09/2021, godz. 12:00

W czasie wykładu dojdzie do przedstawienia dawnych metod wykrywania kłamstwa. Ukazany zostanie zakres wykorzystania metod naukowych do wykrywania kłamstwa w XIX wieku i współcześnie. Słuchaczom zostaną przybliżone zasady działania wariografu oraz metody badawcze z nim związane. 

Ocena nowelizacji ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane”, prowadzący dr Paweł Fiktus | Data: 22/09/2021, godz. 15:00

19 września 2020 r. weszła w życie ustawa z 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. Upływ ostatniego roku, jak i stosowanie w praktyce nowych rozwiązań, przynoszą szereg przemyśleń na temat zasadności ostatniej nowelizacji (zarówno w znaczeniu pozytywnym jak i negatywnym).

Zapisz się wysyłając wiadomość na adres mailowy: marketing@prawowroclaw.edu.pl do 20 września!

Więcej informacji znajdziesz na stronie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.