n

Wizyta studentów WSP w Muzeum Medycyny Sądowej

Dnia 7 czerwca br. studenci zrzeszeni w Kole Nauk Penalnych ,,Liberum’’ działającym w Wyższej Szkole Prawa im Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu, mieli przyjemność zwiedzić Muzeum Medycyny Sądowej działające przy katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich.

Koło ,,Liberum’’ zostało zaproszone, a studenci oprowadzeni przez dra Jakuba Trnkę – specjalistę medycyny sądowej, opiekuna zaprzyjaźnionego studenckiego Koła Medycyny Sądowej.

W muzeum studenci zapoznali się między innymi:

• narzędziami – związanymi z przestępstwami dot. morderstw, rozbojów, przestępstw seksualnych,
  • przedmiotami służącymi do popełnienia samobójstwa,
  • preparatami narządów ludzkich z okresu powojennego – wycięte tatuaże,
  • różnymi fragmentami ciała zakonserwowanymi w formalinie/spirytusie
  • mutantami genetycznymi
  • kośćmi i skamielinami resztek narządów.

Ponadto dr J. Trnka przedstawił interesującą i bogatą historie muzeum. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Bezdyskusyjnie Muzeum Medycyny Sądowej zrobiło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach. Studenci z przyjemnością uczestniczyli i poszerzyli swoją wiedzę praktyczną.