Wybory do Samorządu Studenckiego – kandydaci

Już na początku listopada, w dniach 02-14.11.2021, odbędą się wybory do Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Prawa, ponieważ obecny zarząd kończy swoją dwuletnią kadencję.

Przedstawiamy zatem sylwetki kandydatów (w kolejności alfabetycznej), którzy zgłosili się do udziału w wyborach i przesłali nam swoje wizytówki. Czytajcie, wybierajcie i zagłosujcie na najlepszego Waszym zdaniem kandydata lub kandydatkę. Przypominamy, że Samorząd pomaga innym studentom, reprezentuje sprawy studenckie przed władzami Uczelni, organizuje wydarzenia i imprezy, a zatem wybieracie swojego przedstawiciela!

Pamiętajcie o tym podczas wyborów!

 


NATASZA DONHEFNER

Nazywam się Natasza i jestem studentką na kierunku Prawo. Od lat aktywnie działam społecznie w ramach czego jestem Radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, gdzie pełnię funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Statutowej.

Jestem również założycielką projektu “Wrocław Na Lodzie”. W ramach swojej społecznej działalności prowadziłam we wrocławskich szkołach warsztaty dotyczące samorządności oraz uczestniczyłam w licznych rozmowach i debatach z politykami oraz samorządowcami. 

Prywatnie jestem miłośniczką kotów, szachów, łyżwiarstwa oraz polityki. Chciałabym zostać częścią Zarządu Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Prawa, ponieważ pragnę mocniej angażować się w życie Uczelni i starać się o sprawy ważne dla jej studentów. Jestem kreatywna i otwarta na nowe inicjatywy. Będziecie mogli do mnie przyjść z każdym pomysłem lub problemem, a ja postaram się Wam pomóc. 


JULIA DZIWIŃSKA

Jestem Julia. Do Wrocławia przyjechałam z Holandii. Choć kraj wiatraków jest bardzo bliski memu sercu, tęsknota za pierogami wygrała i przyciągnęła mnie z powrotem na Polskie łono.

Lubię nazywać się podróżniczką, choć ostatnimi czasy podróże te odbywają się jedynie na karcie książek. Pasjonuje się historią starożytnego Rzymu, mitologiami rożnego rodzaju oraz językami obcymi. Na co dzień zajmuję się udzielaniem korepetycji oraz malarstwem hobbystycznym. Jak nikt nie patrzy lubię również wyjść na skatepark pośmigać na wrotkach – idzie mi to dość opłakanie, ale praktyka czyni mistrza, prawda?

Chciałabym dołączyć do Samorządu Studenckiego ponieważ od zawsze byłam osobą, która lubi przyczyniać się do realnych zmian w otoczeniu. Mam w sobie wewnętrzną potrzebę pomagania innym, czego doskonałym przykładem jest mój wolontariat w inicjatywie ANA de Amsterdam. Dzięki uczestnictwie w wolontariacie rozumiem również delikatniejsze sytuacje, o których zdecydowanie można ze mną porozmawiać. Moje silne poczucie sprawiedliwości i obowiązku oraz szczypta dad jokes zmieszana z wyrozumiałością czyni ze mnie doskonałego kandydata do Samorządu.

Ta Ruda jest tu po to, żeby Cię reprezentować 😉


DOMINIKA GILEWSKA

Nazywam się Dominika Gilewska i jestem obecnie na drugim roku Prawa. Poza nauką mam wiele pasji. Kiedyś należałam do ZHP i prowadziłam gromadę zuchową. Byłam też w szkole muzycznej.

Obecnie wciąż interesuję się muzyką, ale też nauką języków obcych, rękodziełem, sportem. Dodatkowo jestem pewną siebie, dobrze zorganizowaną osobą i mam doświadczenie w pracy w samorządzie – w liceum byłam przewodniczącą szkoły i klasy.

Myślę, że Samorząd Studencki WSP to idealne miejsce dla mnie. Będę działać w Waszym imieniu i dumnie reprezentować naszą uczelnie.

 

 


SARA ŁUKOMSKA

Nazywam się Sara Łukomska.  Jestem szczera, odpowiedzialna i ambitna. W wolnym czasie lubię spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego bardzo cenie sobie czas, który mogę spędzić na wyprawach w góry.

Moja pasja narodziła się już w gimnazjum i jest nią strzelanie. Lubię to ziarenko adrenaliny, trzymając w dłoniach broń, pozwala mi to również oczyścić umysł z negatywnych emocji.

Do samorządu chciałabym przystąpić ze względu na możliwość przeżycia ciekawej przygody i większego zaangażowania w życie naszej szkolnej społeczności.

 


MARCEL MUZEJA

Cześć! Od 2019 roku mam przyjemność wspierać społeczność Studentów Wyższej Szkoły Prawa, przez bycie członkiem dotychczasowego Zarządu Samorządu Studenckiego. W kadencji 2021/2022 mam nadzieję rozwijać wypracowane metody wspierania Studentów Naszej Uczelni.

Planuję położyć szczególny nacisk na odbudowę relacji między Studentami, ale także Wykładowcami, które w ostatnim czasie rozluźniły się ze względu na wydarzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie. 

Wierzę, że praca, którą włożymy wspólnie z kolegami i koleżankami w ramach tworzenia Samorządu, pomoże społeczności akademickiej przez integrację, wspólne spotkania i imprezy, w poprawie atmosfery, ale przede wszystkim stworzy możliwość do przyjaznego rozwijania swoich kompetencji zawodowych, w ramach realizowanych toków studiów, co niewątpliwie pomoże nowym Studentom odnaleźć się w często nieznanej im wcześniej społeczności akademickiej i jednocześnie wesprze tych, którzy są już na ścieżce do realizacji postawionych sobie celów.


WERONIKA NOWAK

Jestem Weronika, studentka pierwszego roku prawa. Pochodzę ze Zabrza, ale od zawsze uważałam ze Wrocław to piękne miasto, więc znalazłam sobie pretekst żeby tu być, a mianowicie studia. 

Jestem osobą, która uwielbia kontakt z ludźmi, jestem otwarta, szczera i pozytywnie podchodzę do życia i każdego nowego wyzwania, które stawia przede mną świat. Uwielbiam sport i wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna. 

Dlaczego chce być w samorządzie ? 

Hmm… dobre pytanie. Ważni są dla mnie ludzie i to jaka panuje atmosfera, chciałabym żeby każdy z nas czuł się na naszej uczelni komfortowo, przyjaźnie i aby wspomnienia z lat studenckich były jak najlepsze dla każdego. Nie chce obiecywać czegoś czego i tak nie będę w stanie dotrzymać. Jako osoba w Samorządzie Studenckim zrobię wszystko, aby jak najlepiej nas reprezentować, zmieniać to co tylko się da na lepsze, ale jednocześnie chce być dla was. Lubię pomagać i wspierać , więc jeśli ktoś będzie miał z czymś problem lub  wpadnie na pomysł, który będzie chciał zrealizować śmiało piszcie, dzwońcie o każdej porze, razem na pewno coś wymyślimy i zadziałamy. 

Mimo, że działałam już w Samorządzie klasowym, wiem że Samorząd Studencki da mi zupełnie nowe doświadczenie. Jednak wiem, że poradzę sobie z nowymi stawianymi przede mną zadaniami. Jestem osoba energiczna i pracowitą co mam nadzieje dacie mi udowodnić. Pozwólcie, że na koniec posłużę się cytatem, który często mnie motywuje: „Jeśli nigdy nie spróbujesz, nigdy się nie dowiesz”.


SARA SIUDA

Cześć koledzy i koleżanki!  Mam na imię Sara i jestem studentką pierwszego roku Prawa. Chcę dołączyć do samorządu studenckiego, aby mieć wpływ na atmosferę na Uczelni i  móc wspomagać studentów w rozwiązywaniu małych i dużych problemów. Chciałabym zdobyć nowe doświadczenia oraz poznać ciekawych ludzi. Potrafię poświecić swój prywatny czas na rzecz innych oraz jestem nastawiona na działanie, poszukiwanie wspólnych rozwiązań i dialog. Angażuje się w każde powierzone mi zadanie i wykonuje je jak najlepiej. 

Jestem niepoprawną optymistką z dużą energią do działania. Lubię pomagać i zawsze znajdę czas dla drugiej osoby. Cenie sobie szczerość, otwartość oraz uczciwość. 

Co lubię : 

 • czytać książki 
 • piec małe słodkie co nie co 
 • podróżować i odkrywać  nowe miejsca
 • oglądać seriale 
 • wycieczki rowerowe i górskie 

Czego nie lubię :

 • kłamstwa 
 • nietolerancji 
 • braku szacunku 
 • łamania praw człowieka 
 • komunikacji miejskiej i korków we Wrocławiu 

Po zajęciach na uczelni jestem zakochana w swoich dwóch labradorach i moim ulubionym punktem dnia jest wspólny spacer i zabawa z nimi. 


MARCELA ZAGAJEWSKA

Nazywam się Marcela Zagajewska i jestem dumną studentką II roku Prawa. Niektórzy z Was mogą mnie kojarzyć z Koła Nauk Penalnych LIBERUM, gdyż mam tam zaszczyt piastować stanowisko przewodniczącej. Od początku mojej drogi edukacyjnej brałam czynny udział w życiu szkolnym oraz byłam inicjatorką wielu zbiórek charytatywnych.

Dzięki stałej oraz prężnej współpracy z różnymi, kreatywnymi osobowościami mam możliwość ciągłego rozwoju oraz samokształcenia, co daje mi możliwość odkrywania nowych horyzontów. Również działalność w kole, daje mi sposobność, poszerzania wachlarzu umiejętności na płaszczyźnie medialnej oraz werbalnej.

Posiadam szeroki i bogaty światopogląd. Prywatnie spełniam się udzielając społecznie. Jestem wolontariuszem w schronisku obok mojego rodzinnego miasta oraz aktywnie działam w różnych inicjatywach pogłębiających samoświadomość. Tworzę także ciekawe oraz innowacyjne projekty, w których wyrażam moją duszę artystyczną.

Jeżeli będę miała możliwość wstąpienia w szeregi Samorządu Studenckiego, postaram się być Waszym głosem, który będzie pomagał w realizowaniu pomysłów i wizji studentów. Uczelnia to nie tylko otaczające Nas mury – to  przede wszystkim jesteśmy MY, dlatego oczekiwania oraz opinia każdego jest priorytetem.Harmonogram wyborów 2021 do Samorządu Studenckiego WSP:

 • 18.10 – 24.10  zgłoszenia kandydatów
 • 25.10 – 31.10 kampania wyborcza
 • 02.11-14.11 wybory do Samorządu Studenckiego
 • 15.11 – ogłoszenie wyników


Więcej informacji na temat funkcjonowania Samorządu Studenckiego WSP znajdziecie na stronie internetowej Uczelni oraz na profilu samorządu w serwisie Facebook.


W przypadku pytań dotyczących wyborów, przeprowadzenie kampanii etc., zachęcamy do kontaktu z Samorządem przez stronę samorządu na Facebooku lub mailowo: samorzad@prawowroclaw.edu.pl.