ELSA w Wyższej Szkole Prawa

Międzynarodowy projekt ELSA w Wyższej Szkole Prawa

Największa na świecie, niezarobkowa i apolityczna organizacja, zrzeszająca studentów prawa i administracji oraz młodych prawników, prowadzi tygodniowy projekt „ELSA Wrocław Law School on International Trade”. Pierwszego dnia projektu, w poniedziałek 16 lipca, zajęcia były prowadzone w auli WSP.

ELSA istnieje od 36 lat i działa w 44 krajach Europy. W Polsce zrzesza 1,5 tysiąca członków. Organizacja realizuje projekty naukowe, które uzupełniają wiedzę prawników. Najczęściej są to seminaria, wykłady i spotkania z autorytetami. Wyższa Szkoła Prawa jest pierwszą niepubliczną uczelnią we Wrocławiu, która nawiązała współpracę z European Law Students’ Association.

„ELSA Wrocław Law School on International Trade” jest inicjatywą wrocławskiego oddziału stowarzyszenia. To już druga edycja projektu. W tym roku skupia on zainteresowanie uczestników na temacie międzynarodowej wymiany handlowej, która łączy prawo z biznesem. Szczególne miejsce w agendzie Law School zajmują relacje handlowe Chin i UE. Uczestnicy spotkań, wykładów i warsztatów skupią się na cechach chińskiej gospodarki, przeanalizują sytuację Chin po wygaśnięciu protokołu akcesyjnego do WTO oraz unijne instrumenty ochrony rynku po zmianie statusu Chin w WTO. Pochylą się nad ramami prawnymi relacji UE – Chiny, dokonując przeglądu dwustronnych traktatów inwestycyjnych oraz poddając refleksji EU-China 2020 Strategic Agenda for Cooperation.

Wszystkie zajęcia projektu odbywają się w języku angielskim, a lista jego uczestników zawiera wyłącznie nazwiska członków ELSA. Dlatego tegoroczna absolwentka Wyższej Szkoły Prawa, Pani Emilia Solarek-Strumińska, która jest pierwszą studentką uczelni niepublicznej działającą w ELSA Wrocław, zaprasza studentów do udziału w przyszłorocznej rekrutacji do wrocławskiego oddziału organizacji. Informacje o ELSA i jej działaniach można znaleźć na stronie: http://wroclaw.elsa.org.pl/

Dzień Otwarty za nami. Relacja

16 czerwca 2016 r. w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej odbył się Dzień Otwarty skierowany do maturzystów, którzy zastanawiają się nad wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.

Dla zainteresowanych podjęciem studiów prawniczych Uczelnia przygotowała szereg atrakcji. Maturzyści mogli wziąć udział w symulacji rozprawy sądowej oraz uczestniczyć w analizie miejsca zbrodni. Nie zabrakło zwiedzania kampusu Uczelni oraz spotkań ze studentami, członkami Koła Naukowego Liberum, Samorządu Studenckiego oraz wykładowcami.

Na uczelnianym patio zorganizowano zawody w ping-ponga oraz grilla integracyjnego.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

Studenci WSP na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału

W dniach 30 maja – 5 czerwca 2016 r. nasi studenci uczestniczyli i pomagali przy organizacji projektu inscenizacji “Milczący ślad, czyli jak rozjaśnić mroki zbrodni” podczas kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

W tym roku program MFK obejmował m.in.  gry miejskie, wykłady otwarte, analizę miejsca zdarzenia, dyskusje, odczyty literatury kryminalnej, symulacje śledztwa i upozorowanego zabójstwa oraz analizę profili sprawców.

Co roku niniejsze wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród praktyków i studentów prawa.

Następna edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału już za rok.

Wyniki Wyborów do Zarządu Samorządu Studentów

Szanowni Państwo,
w imieniu Uczelnianej Komisji Wyborczej w składzie: Damian Wawrzyniak, Karolina Marucha oraz Angelika Wójcik pragniemy poinformować, że w Wyborach do Zarządu Samorządu Studentów wybrano następujących 5 Członków:
1. Emilia Rybak – 103 głosy
2. Paweł Jagielski – 44 głosy
3. Anita Kazimierowicz – 21 głosów
4. Agata Rycombel – 21 głosów
5. Edyta Chaberek – 19 głosów.

Zwycięzcom gratulujemy i liczymy na owocną współpracę!

Wybory do Zarządu Samorządu Studentów

Szanowni Państwo,

Zarząd Samorządu Studentów Wyższej Szkoły Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu, zaprasza do udziału w wyborach do Zarządu Samorządu Studentów i organów z nim związanych – na lata kadencji 2016 – 2018. W związku z tym gorąco zachęcamy do zapoznania się ze strukturą i działaniem samorządu, gdyż wolne miejsca na Was czekają!

WYBIERAJ, DZIAŁAJ, MIEJ WPŁYW!

plakat.wyb

Więcej informacjihttps://www.facebook.com/events/1001333103280657/

Formularz zgłoszeniowy https://www.dropbox.com/s/73kywzdem9r7wwp/Formularz-Zg%C5%82oszeniowy.wybory%20%281%29.docx?dl=0

Apel Samorządu Studenckiego